Malé představení Monaka

Vítáme vás na tomto webu o Monackém knížectví zkráceně Monaku nebo dokonce jen Monte Carlu (podle nejznámější čtvrti tohoto městského státečku). Jde o luxusní letovisko, které leží na středomořském pobřeží francouzské riviery – Azurového pobřeží. Monacké knížectví je druhý nejmenší stát na světě a přitom nejhustěji obydlené místo na světě. Ani ne na dvou kilometrech čtverečních zde oficiálně žije 32 409 lidí. K tomu připočítejte prakticky neustále davy turistů a máte z toho slušnou tlačenici.

Monako je skutečně luxusní a prestižní adresa a to třeba i jenom jako kotviště pro jachtu. Malý státeček láká i firmy, protože patří mezi daňové ráje. Daně se zde vybírají jen minimální stát dobře vyžije z příjmů z cestovního ruchu. Monako je oblíbeným cílem nejenom díky kasínu a luxusu, ale také jako místo pořádání kongresů nebo různých akcí. Závody Formule 1 nebo atletické Golden League patří mezi k nejprestižnějším akcím svého druhu.

Monako je opravdu jedinečné místo, které nemá ve světě obdoby. I jen na chvíli stát se součástí tohoto města je opravdu velký zážitek. Právě proto vzniknul i tento web, aby vás seznámil se zajímavostmi Monako, případně poradil až se sem skutečně vydáte na dovolenou nebo alespoň na návštěvu.

Jedna odpověď

  1. nikol 19. března 2014 v 14:45 #

    super dozvím se papa

Okomentovat článek

TOPlist