Fotbalový a atletický stadion Louise II

Monako je proslulé nejenom kasinem a luxusem, ale i sportem. Jezdí se zde snad nejslavnější závod Formule 1 i některých nižších automobilových soutěží. Mají zde výborný fotbalový klub FC Monako a také se zde konají prestižní atletické závody v čele se Zlatou ligou (pozn. dnes Diamantovou). Právě fotbalisti a atleti využívají multifunkční stadion Louise II.

Ten se nachází na samém západě knížectví v nové čtvrti Fontvieille. Hned za jedinou nezastřešenou západní tribunou už je hranice. Vzhledem k atraktivní lokalitě zdejšího trávníku se zde často hrají hostované zápasy Champions League, Europa League nebo super poháru. Klub FC Monako mimochodem patří mezi nejlepší ve francouzské lize!

Jinak co se týká samotného stadionu, tak ten byl původně otevřen v roce 1939. Nový přebudovaný stadion pak vyrostl v 80 letech a otevřen by v roce 1985. Celkově se mohl rozrůst díky území, které Fontvieille získala na úkor moře. Stadion má dnes 18,500 míst k sezení, takže se zde může pohodlně usadit víc než 60% všech obyvatel Monaka. Velká část zázemí stadionu je situována do podzemí včetně celého parkoviště. Vzhledem k nedostatku místa také poměrně těsně sousedí nebo je dokonce spojen také s některými okolními budovami.

Jedna odpověď

  1. Kamil Hašek 18. února 2015 v 00:24 #

    Tam bych si rád zaběhal.

Okomentovat článek

TOPlist