Napoleonovo muzeum v Monte Carlu

Napoleon je jedna z nejvýznamnějších osobností světových dějin a protože měl k tomuto regionu hodně blízko (Napoleon pochází z Korsiky), tak i v Monte Carlu najdeme jeho muzeum. To se může pochlubit opravdu rozsáhlou sbírkou předmětů a artefaktů, které kdysi patřili francouzskému císaři Napoleonovi.

Muzeum je součástí Knížecího paláce v nejstarší původní čtvrti Monaco-Ville s výhledem na čtvrť Fontvieille a nový přístav.

Kolekci sestavil monacký princ Louis II., což je dědeček současného prince. Sbírka obsahuje opravdu velký počet autentických předmětů, včetně dopisů a dokumentů, týkajících se jeho vlády a dobytí Evropy. Zastoupeny jsou i artefakty z období Napoleonova vyhnanství na Elbu a později Svatou Helenu . Ve sbírce jsou kromě předmětů patřících samotnému Napoleonovi i některé od členů jeho významné rodiny. Například sbírka nádherných oděvů, které patřily jeho synovi, jenž byl králem Říma.

V mezipatře muzea pak můžete najít velmi důležité dokumenty týkající se samotného Monaka a jeho historie. Naleznete zde dokonce Listinu Nezávislost Monaka, kterou francouzský král Ludvík XII potvrdil nezávislost knížectví.

Krásný výhleda na přístav pod knížecím palácem.

Jedna odpověď

  1. Kamil Hašek 18. února 2015 v 00:23 #

    Princ Louis II. asi musel na Napoleonovi hodně ujíždět.

Okomentovat článek

TOPlist