Monako má svojí pláž – Larvotto

V Monaku je každý drahocenný čtvereční metr co nejlépe využit. Čili většinou zastavěn nějakou budovou, kam se vejde hodně bytů nebo nějakou miliardářskou luxusní residencí. Možná vás tak překvapí, že i Monako má svojí vlastní písečnou pláž. Jmenuje se Larvotto, stejně jako část města ve kterém se nachází (je to jeden z menších celků čtvrti Mote Carlo). Je to krásné písečná pláž dlouhá kolem půl kilometru, která se nachází se na východě knížectví.

Pláž je veřejně přístupná rozdělená vlnolamy na tři menší celky. Velkou část mají ale vyhrazeny přímo hotely. Například Le Meridien Hotel, má celý poslední díl pláže (na východě) jen pro sebe a k tomu zasahuje svojí rozsáhlou lehátkovou zónou i do středního dílu. Vyhrazená zóna je i na západě u Grimaldi fóra a také další celkem rozsáhlá ve středu pláže. Z celkové plochy pláže je tak snad polovina vyhrazena a na běžné návštěvníky zbývá jen ten zbytek. Tyto díly jsou hlavně v prostředku pláže. Podle mého názoru je nejlepší místo volná část pláže vyhrazené zóny Grimaldi fora. Je zde zeleň přímo na pláži a díky zatočení i nádherný výhled na město.

Po celé délce vede nad pláží vyvýšené korzo, ze kterého se dá nádherné pozorovat. Pláž Larvotto je výborně vybavena službami i občerstvením v okolí. Jsou tu nádherné výhledy na město, které kontrastuje s průzračně modrou vodou. Jediná nevýhoda je ruch. Klid si tady rozhodně neužijete. Počítejte s tím, že v letní měsíce je tu hlava na hlavě a přímo nad vámi se v několika proudech budou procházet a fotit si vás tisíce turistů.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist