Odeon Tower

Věž Odeon (francouzsky Tour Odéon) je právě realizovaný projekt dvou srostlých mrakodrapů, který se staví v severo-východní části Monaka těsně u francouzské hranice. Architektem stavby je Alexandre Giraldi. Půjde o dvě věže, které budou mít 47 a 49 pater. Ta vyšší má dosáhnout výšky 170 metrů, což z ní učiní nejvyšší stavbu v malém knížectví. A kdyby byla věž postavena v sousední Francii, tak by se jednalo o 10 nejvyšší budovu v zemi.

Projekt stavby věží je klíčovým pro rozvoj ekonomiky Monaka už jenom proto, že byl zahájen v polovině hospodářské krize roku 2009. A dostal přednost před stavbou polderů a rozšiřováním Monaka do moře. Oden tower tak má být jakýmsi hlavním Monackým mrakodrapem. Dále se uvažuje ještě o něco nižších mrakodrapech do 40 pater.

Budova má mít multifunkční charakter. Počítá se s 279 byty, přičemž zájemcům má být nabídnuto 73 luxusních rezidencí. Z toho dva apartmány o rozloze 1200 metrů čtverečních a jeden superluxusní pěti patrový apartmán o rozloze 3300 metrů čtverečních. Samozřejmě nemůžou chybět také obchody, kanceláře, sídla firem a wellness centrum, včetně lázní, fitness centra a bazénu. Podzemní parkoviště bude mít 10 pater a pojme až 543 automobilů.

Budovy mají být kompletně dokončeny v  2. pololetí roku 2014. Monako tak získá novou blyštivou dominantu viditelnou už zdaleka. Další informace o mrakodrapech doplníme až budou známy.

Jedna odpověď

  1. Kamil Hašek 18. února 2015 v 01:01 #

    Hmm to je jak z Emirátů.

Okomentovat článek

TOPlist